Hiperaktivitás és kezelése

Hiperaktivitás

Egy egyre inkább elterjedtebb betegségről beszélünk, amikor a hiperaktivitást hozzuk szóba, szerencsére enyhébb esetben kinőhető problémáról van szó, és a megfelelő terápiát alkalmazva az életkor előrehaladtával teljesen eltűnhet. A gyerek felnőve pedig kiegyensúlyozott, egészséges életet tud folytatni. A probléma akkor van, ha a figyelemzavarhoz kapcsolt pszichiátriai rendellenesség is társul, ebben az esetben viszont nagy valószínűséggel a személyiségre is hat felnőttkorban a betegség.

A hiperaktivitás zavar (ADHD) fő tünete a figyelemzavar , a szétszórtság, az impulzivitás, mindez szóban és tettben is megjelenhet, amikor a beteg meggondolatlanul reagál bizonyos szituációkra. A figyelemhiányos hiperaktivitás zavarral élők hangulata a szokásosan gyakrabban és gyorsabban változik felnőttkorban is.

Gyerekként pedig komoly szociológiai problémát okoz például az iskolába való beilleszkedés, a többi gyerekkel való együttműködés, különösen nagy gond az órákon való figyelem hiánya, a szétszórtság, a zsarnokoskodás, a szabálykövetésre való képtelenség. Sok esetben történik meg, hogy mikor a gyereket a szüleik szakemberhez viszik hiperaktivitás gyanújával, akkor döbbennek rá, hogy valójában az ő életüket is ugyanez a probléma nehezíti.

A hiperaktivitás problémája nem csak a gyereket érinti, hanem a szülőkre is nagy feladat hárul, hogy együtt éljenek a figyelemzavaros gyerekkel, és valamilyen szinten ők, maguk is a terápia részei legyenek.

A hiperaktív gyereknek speciális terápiára van szüksége, ami magába foglalja mind a pszichológiai, pedagógiai és szociális segítséget is, emellett azonban a gyerek lelki, spirituális fejlődéséről, fejlesztéséről se feledkezzünk meg, hisz a tudatos életmódra nevelés is hozzáad ahhoz, hogy minél hamarabb ki tudja nőni az ADHD zavart.

Ne feledkezzünk meg azonban felismerni a hiperaktivitás lelki okait sem!

A figyelemzavaros gyerek viselkedése nem más, mint lázadás a körülmények, az események és a személyek ellen. Nem képes figyelni az őt körülvevő valóságra, mert ez a valóság számára nem elfogadható, nem nyújt megfelelő vigasztalást ahhoz, hogy benne éljen.

De az is megtörténhet, hogy a hiperaktív gyerek csak egyszerűen átveszi a szülőben rezgő gyermeki ént, aki viszont nagy belső feszültséget és bizonytalanságot él meg, ezért kiemelten fontos, nem csak a gyerek, hanem a szülő belső világát is feltárni.

Keressetek meg bátran, mert ez egy olyan összetett probléma, amit lelki síkon megoldva a szülő-gyerek kapcsolatában is új dimenziókat fedezhetünk fel! Segítek, hogy egy mentálisan, lelkileg és fizikailag is egészséges gyereket tudj nevelni, aki tudatosan képes alakítani saját életét.

Menü