Idegösszeomlás, mint betegség?

idegosszeomlas

Elkezdődőtt az év és már sokan ki is borultak. Természetesen senkinél se most kezdődőtt csak most jött a felszínre a problémák sokasága amivel nem tud megbirkózni.

Amikor egészségügyi problémákról beszélünk, akkor sok esetben ide soroljuk az olyan zavarokat is, mint az idegösszeomlás. Igazából maga a megnevezés nem orvosi kifejezés, inkább egy, a köznyelvben elfogadott utalásforma arra a pszichés zavarra, amit idegösszeomlásként aposztrofálunk.

Ha mégis orvosi kifejezéssel szeretnénk diagnosztizálni ezt a típusú mentális zavart, akkor a krízis lenne rá a legpontosabb kifejezés, ugyanis az idegösszeomlás vagy idegösszeroppanás egy hirtelen a semmiből felbukkanó betegségre utal, ami érinti az idegrendszert, holott utóbbiról egyáltalán nincs szó.

Az idegösszeomlás testi panaszai viszont egyértelműen felismerhetők: fulladás-érzés, bárhol megjelenő fájdalom, gyors szívverés, gyengeség érzés, aluszékonyság vagy épp az ellenkezője, hosszan fennálló álmatlanság, emellett hányinger és még sorolhatnánk az elsősorban kellemetlen testi panaszokat. Némelyek hasonlatosak a pánikbetegségnél jelentkező testi tünetekhez.

Rendszerint akkor jelentkezik az idegösszeomlás, ha egy olyan élethelyzetben találjuk magunkat, ahonnan saját gondolati, érzelmi, hitrendszerbeli meggyőződés szerint nincs kiút, nincs megoldás. Ehhez társul egy igen magas fokú stresszes állapot, ami elsősorban a koncentrációra van rendkívül rossz hatással, hisz a páciens gondolatai csak és kizárólag a saját problémája, megoldandó gondjai körül forognak, jellemző, hogy ezzel kapcsolatban folyamatosan negatív következtetésre jut. Rendszerint logikus érvekkel sem lehet meggyőzni, a krízis tetőfokán pedig a totális kilátástalanság, reménytelenség fogja el, akár öngyilkossági gondolat is megfogalmazódhat benne. Bár ez nem egy tartós állapot és rövid időn belül javulás áll be, kellemetlen és veszélyes élmény mind az elszenvedőnek, mind a környezetének.

Bár a krízis előfordulása, – hogy maradjunk az orvosilag használt szakkifejezésnél – sokkal többször fordul elő a társadalomban, mint azt gondolnánk (például egy családtag hirtelen elvesztése is kiválthatja), és annak ellenére, hogy nem kóros állapotra utal, testi betegség látszatát keltheti, és hosszabb távon akár valódi betegség is kialakulhat ennek nyomán.

Igazából azért fontos felismerni az idegösszeomlást, mert az „összejönnek a dolgok” bármikor megtörténhet, hisz mindannyiunk életében vannak lelkileg megterhelő gondok, problémák, amiket meg kell oldani, és ha nem vagyunk kellőképpen felkészülve, ezek az egymásra rakódó nehézségek könnyen lemeríthetik életenergia raktárunkat.

Ne engedjük! Pontosabban fogalmazva nem engedhetjük meg magunknak azt a luxust, hogy idegösszeomlást kapjunk, hogy teljesen lemerüljünk! Ismerjük fel, ismerd fel időben, hogy a kezedben van az az eszköz, amellyel nap, mint nap töltekezhetsz!

Gyere, nálunk megtanulhatod minden élethelyzet kezelését és azt is, hogy energiával, hogyan lehet a szó szoros értelmében felülemelkedni a dolgokon. Mindezt alapból tudja ez a képzés.

Keress meg bátran, hogy segíthessek neked!

Menü