Jelez a bőrünk – ekcéma

ekcéma

Vannak, akiknek ismeretlen ez a megnevezés, mivel az ekcéma egy igen összetett betegség, más néven idült bőrgyulladás, vagy dermatitis, ami a bőr gyulladásával járó egyik leggyakoribb egészségügyi probléma.

De milyen tünetekkel járó kórt is illetünk ezzel az elnevezéssel és mik lehetnek a kiváltó okok?

A valóság az, hogy a tünet együttest sokkal könnyebb felismerni, mint a kiváltó okra megadni az egyértelmű választ. A betegség első fázisában kivörösödik a bőr felülete, foltok, majd apró hólyagocskák jelennek meg, amik erős viszketési ingert váltanak ki. A vakarás következtében a nedvező hólyagokból sebek, majd hámlás alakul ki. Ekkor beszélünk az akut formáról, azonban, ha ez az állapot tartósan fennáll, akkor már krónikus betegségről van szó. Ez utóbbi esetben a bőr hosszabb időn keresztül gyulladt, vörös, hámlik, pigmentációs foltok jelennek meg rajta, valamint megvastagszik, megkeményedik.

Az ekcéma olyan betegség, ami nem tesz kivételt, egyformán érint férfit és nőt, gyermeket és felnőttet.

A kiváltó okokra már régóta keresik a választ, számtalan kérdés tevődik fel e témakörben, nem csak a szakemberek, de az érintettek részéről is. A genetika vagy az étkezési szokásaink, netán lelki okok, a stresszes életmód, vagy esetleg a kozmetikumok lennének a „vétkesek” a betegség megjelenésében?

Született egy „besorolás”, miszerint a dermatitist kiváltó okokat, valamint magát a betegséget két csoportra oszthatjuk, exogén-, illetve endogén ekcéma elnevezéssel illetve.

Az exogén ekcéma főként a környezeti hatások számlájára írható fel, ami az arra fogékony embereket betegíti meg. Ide sorolhatjuk a különböző növényi porokat, polleneket, de az állati szőröket és a vegyszereket is.

Endogén ekcémát okozhatnak a bőr felületén vagy a szervezetben elszaporodó gombák, baktériumok antigénjei, de ide soroljuk az atópiás dermatitist is, ami már csecsemő- vagy gyermekkorban megjelenik.

És még nem beszéltünk az ekcéma hátterében meghúzódó lelki problémákról, amelyek valójában, nagyon sok esetben a fő kiváltó okot képviselik.

A dermatitis megjelenését a legtöbb esetben megelőzi az önmagunkkal és a másokkal való rosszminőségű, egészségtelen kapcsolat, a szeretet hiánya az életünkben, valamint a félelmek elsokasodása. Hiányérzetek intenzív megélésére utal, valamint mély önértékelési problémát rejt magában a kór.

A betegséggel járó kellemetlen tüneteket kezelhetjük természetes módon különböző táplálék-kiegészítőkkel és vitaminokkal, valamint ezeket kombinálva a hagyományos gyógyszerekkel.

Azonban a lelki síkon történő „önkezelésről” semmi esetben nem mondhatunk le, meg kell tanulnunk elfogadni és szeretni magunkat, kiteljesedni, önmagunk lenni és elengedni a rossz, beidegződött, megbetegítő szokásokat, programokat.

Amennyiben nem megy egyedül, kérj segítséget, hiszen, aki nem értékeli, és nem szereti önmagát, hogyan fordulhatna elfogadással, szeretettel embertársai felé?

Keress fel bátran, hogy együtt találjuk meg a szeretetlenségből kivezető utat! Várlak szeretettel!

 

Menü