Magas vérnyomás – mit tegyél ellene?

magas vernyomas

Ha ismételten egy népbetegséget kellene meghatároznunk, akkor a magas vérnyomás a derékfájással egyetemben az élen végezne, mert a társadalom egy igen széles rétegét érinti a hipertónia. A súlyos érrendszeri betegségek hátterében, 80-90 százalékban a krónikusan megemelkedett vérnyomásérték áll.

Az emberi vérnyomás valójában nem más, mint az az erő, amivel a szív az erek falára pumpálja a vért, amennyiben a szív gyorsabban és erősebben pumpál, vagy a vér nem áramlik az ideális sebességgel, a nyomás megnő az érfalon, és magas vérnyomás értéket kapunk.

Nem véletlenül nevezik a magas vérnyomást „néma gyilkosnak” is, mert kezdetben sokáig tünetmentes, így az emberek többsége tudomást sem vesz a betegség meglétéről, a későbbiekben viszont súlyos, visszafordíthatatlan szövődményekkel is számolni kell.

Ne feledd, minden elvesztegetett perc számít, ha felfedezed magadon a magas vérnyomás jeleit!

Mindenképp kezdj el gyanakodni, ha ezeket a jeleket veszed észre magadon, sokszor nem is a magas vérnyomás tüneteit érezzük, hanem a tünetek hatására bekövetkezett szervi károsodás az, ami az alábbi tüneteket okozza:

  • látásszavar
  • orrvérzés
  • szédülés
  • fejfájás
  • fáradtság érzet
  • nehéz légzés
  • idegesség
  • mellkasi fájdalom

A magas vérnyomás lelki okokra is visszavezethető

Bár sok esetben nem vezethető vissza konkrét okra a kialakult magas vérnyomás, sőt, említhetnék örökletes genetikai tényezőket, de az életmódbeli hatások is nagyban hozzájárulhatnak ahhoz, hogy a magas vérnyomás önmagában vagy valamely betegség „melléktermékeként” megjelenjen. Ilyen lehet a cukorbetegség, magas koleszterinszint, vesebetegségek vagy hormonháztartás problémák.

De a folyamatos stressz, a mozgás hiánya, a túlsúlyosság hosszú távon megnövelheti a kockázatát a magas vérnyomás megjelenésének.

Nem felejtkezhetünk el közben a lelki síkra visszavezethető okokról sem, mert nagyon sok esetben úgy jelenik meg a hipertónia az életünkben, hogy konkrét okot nem tudnánk megnevezni, miért?

Ahogy sok esetben elmondom, nem szabad a betegségre haragudni, mert tulajdonképpen csak azt mutatja meg, hogy mi az, amin változtatnod kell, hogy jobb irányt vegyenek életed dolgai. Nos, a hipertónia is ilyen.

Magas vérnyomás esetén „főzőkukta” üzemmódba kapcsolsz át. A felhalmozott negatív érzelmek, amelyeket nem mersz kifejezésre juttatni, mind-mind felgyülemlik, a dühöt és bosszúságot inkább lenyeled, és belülről forrongsz.

A másik véglet pedig, amikor önbizalomhiányból vagy félelemből való sok halogatás nyomán felgyülemlő dolgok óriási feszültséget keltenek benned, a feladatok hegyként tornyosulnak, és nem vagy biztos benne, hogy meg tudod a terveidet valósítani.

A magas vérnyomás lelki szintű feloldozása egyértelműen az, ha megtanulod, hogyan kell finoman kiengedni a gőzt, hogy elkerüld a robbanást, emellett fontos, hogy megtanulj bízni saját magadban!

Ez nem egyszerű, és nem egyik napról a másikra történik meg, sok esetben tanulni, mi több, akarni kell megváltozni!

Keress meg, mert megmutatom számodra azt az utat, ami mély önismerettel kezdődik, és teljes egészségérzettel és minőségi élettel végződik.

Menü